MKS Huragan Morąg - KS Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 4:1 23.03.2024 14:00

LKS Unia Susz - MKS Huragan Morąg 30.03.2024 15:00

· Odwiedzin wczoraj: 8630
· Odwiedzin ogólnie: 12715387

Trzeci mecz i trzecie zwycięstwo. Takiego początku mało kto się spodziewał

20 sierpnia 2017; 13:52 - takTOja Komentarzy: 2

Trzeci mecz i trzecie zwycięstwo. Takiego początku mało kto się spodziewałW trzeciej kolejce klasy okręgowej Kaczkan Huragan II Morąg wygrał z Płomieniem Turznica 4:0 (3:0)

Kaczkan Huragan II Morąg jako beniaminek klasy okręgowej rewelacyjne rozpoczął zmagania na nowym poziomie rozgrywkowym. W pierwszych trzech meczach nasi zawodnicy zainkasowali komplet punktów strzelając aż trzynaście bramek a tracąc jedynie trzy. Wpływ na taki początek może mieć fakt, że dużymi wzmocnieniami dla drugiej drużyny są zawodnicy włączeni w kadrę zespołu występującego w 3 lidze. Jednak jak pokazał ostatni mecz nawet bez większych „spadów” z pierwszej drużyny nasi gracze są w stanie sprostać oczekiwaniom i pewnie zainkasować 3 punkty.

Pierwszą akcją w meczu wartą odnotowania była od razu sytuacja bramkowa z 9 minuty. Łukasz Kuśnierz wyprowadził kontrę i przy odrobinie szczęścia podał do wybiegającego na wolne pole Matrackiego, który strzałem po długim słupku pewnie pokonuję bramkarza gości. W 19 minucie mogło być 1:1 jednak piłkę z linii bramkowej wybija Giemza. Kolejna bramka padła w 29 minucie. Piotr Gębala wrzucił dokładna piłkę z rzutu wolnego na długi słupek a tam z najbliższej odległości bramkę z główki zdobył Cołoś. W 34 minucie było już 3:0. Na prawym skrzydle dobrze z piłką zabrał się Matracki i doskonale wyłożył piłkę Cołosiowi, któremu nie pozostało nic innego jak podwyższyć wynik. W ostatnich minutach pierwszej połowy dwie groźne sytuacje mieli goście. Najpierw Skop mądrze wychodzi z bramki i wygrywa pojedynek sam na sam, a chwilę później w następnej akcji zawodnik gości trafia z metra w poprzeczkę.

W drugiej połowie zawodnicy obu drużyn nie stwarzali już tak groźnych akcji. Jedyną akcją, którą trzeba odnotować jest bramka którą w 74 minucie po sytuacji sam na sam z bramkarzem gości zdobył Mariusz Dec. Goście tak samo jak w pierwszej połowie ograniczali się jedynie do wyprowadzania szybkich kontr z których nic nie wynikało. Natomiast nasi zawodnicy często utrzymywali się przy piłce, dzięki czemu spokojnie kontrolowali przebieg spotkania.

Kaczkan Huragan II Morąg – Płomień Turznica 4:0 (3:0)

Bramki: 1:0 Matracki (9’), 2:0 Cołoś (29’), 3:0 Cołoś (34’), 4:0 Dec (74’)

Kaczkan Huragan II Morąg: Skop – Dobosz, Joniuk, Kwaśny, Giemza (Leonowicz 62’)– Kuśnierz, Krajewski T. (Szultek 85’), Gębala (Stankiewicz B. 87’) – Matracki (Dec 67’), Bachura (Krajewski D. 56’), Cołoś (Jesionek 73’)