MKS Huragan Morąg - GLKS Kormoran Zwierzewo 0:2 11.05.2024 16:00

· Odwiedzin wczoraj: 3788
· Odwiedzin ogólnie: 13232813

Kaczkan Huragan w mediach

10 października 2017; 20:29 - Andrzej Sekita Komentarzy: 0

Kaczkan Huragan w mediachOstatnie tygodnie pod względem wyników ligowych są dla Olimpii Zambrów niezbyt udane. Drużyna prowadzona obecnie przez Mirosława Dymka przegrała dziś na własnym stadionie z Kaczkanem Huraganem Morąg 2:1 i tym samym przedłużyła swoją serię porażek do pięciu.

Pierwsza połowa nie przyniosła ciekawego widowiska. Było dużo walki w środkowej strefie boiska oraz sporo niedokładności po obydwu stronach. Kibice nie oglądali w tej części spotkania goli.

W drugiej połowie gra nieco się ożywiła. Groźniejsze sytuacje zaczęli jednak stwarzać goście. Przyniosło im to rzut karny w 52. minucie. W polu karnym, zdaniem sędziego, faulowany był jeden z graczy Huragana. Jedenastkę na gola zamienił Rafał Maciążek. Zaledwie trzy minuty później goście prowadzili w Zambrowie już 2:0. W tej sytuacji przyjezdni wyszli z szybką kontrą, po której podanie otrzymał Paweł Gawlik. Zawodnik ten z najbliższej odległości wpakował futbolówkę do bramki. W 67. minucie Olimpii udało się zdobyć gola kontaktowego. Po dośrodkowaniu Przemysława Jastrzębskiego z prawej strony do piłki dopadł Kamil Jackiewicz, który strzałem głową skierował ją do siatki. W końcówce spotkania zambrowianie przycisnęli rywala, jednak nie przyniosło to rezultatu w postaci kolejnej bramki.
Tym samym podopieczni Mirosława Dymka przegrali u siebie z Kaczkanem Huraganem Morąg 2:1 i przedłużyli swą serię kolejnych porażek do pięciu. To sprawia, że sytuacja biało-niebieskich w tabeli jest coraz mniej komfortowa. Obecnie Olimpia znajduje się tuż nad strefą spadkową.

olimpiazambrow.net

Olimpia Zambrów spadła na 15. miejsce w tabeli I grupy III ligi po porażce z Kaczkanem Huraganem. Biało-niebiescy znajdują się tuż nad strefą spadkową.

Trzecioligowe drużyny z grupy I rozegrały w miniony weekend jedenastą kolejkę spotkań w sezonie 2017/2018. Olimpia Zambrów rywalizowała przed własną publicznością z drużyną Kaczkan Huragan Morąg. Spotkanie zakończyło się porażką zambrowian 2:1. Bramki dla gości zdobyli Rafał Maciążek (53`) oraz Paweł Galik (57`). Trafienie honorowe w naszej drużynie zanotował w 67. minucie Kamil Jackiewicz.

Po 11. kolejce Olimpia Zambrów spadła na 15. miejsce w tabeli. Na swoim koncie biało-niebiescy mają 12 punktów, 18 bramek zdobytych i 11 bramek straconych. Do tej pory zambrowianie zanotowali cztery zwycięstwa i siedem porażek. To oznacza, że Olimpia znajduje się tylko jedno miejsce nad strefą spadkową, wyprzedzając o jeden punkt Wartę Sieradz zajmującą 16. pozycję (strefa spadkowa).

zambrow.org

Olimpia Zambrów w poprzedniej kolejce uległa ekipie Sokoła Aleksandrów Łódzki w Aleksandrowie 2:0. Z kolei Kaczkan Huragan Morąg przegrał u siebie z Legią II Warszawa 1:3. Zespół z Morąga w konfrontacji z Olimpią Zambrów wystąpił bez jednego ze swoich kluczowych zawodników kapitana drużyny Tomasza Szawary. W pierwszej połowie na boisku oglądaliśmy dużo walki, a także mnóstwo niedokładności zarówno w grze ekipy z Morąga, jak również Olimpii Zambrów. Drużyna Kaczkana Huragana zaprzepaściła doskonałą sytuację w 26. minucie, kiedy to piłka odskoczyła znajdującemu się w polu karnym zambrowian - Pawłowi Galikowi i jego strzał z ostrego kąta nie miał szans powodzenia. Zespół Olimpii starał się posyłać dużo centr w pole karne Huragana, lecz bardzo dobrze był dysponowany Mateusz Lawrenc. Zawodnik ten nie oszczędzał się i doznał urazu, po jednej z interwencji i musiał opuścić boisko w przerwie meczu. Pierwsza połowa bezbramkowa. Zespół Kaczkana Huragana Morąg na drugą część wyszedł bardzo mocno zmotywowany. Bogdanowicz jak i Bogdański przestrzelili na przestrzeni między 47. i 49. minutą, ale co się odwlecze, to nie uciecze. Wynik rywalizacji otworzył skutecznie wykonując rzut karny Rafał Maciążek. A jedenastkę podyktowano za faul na Rafale Kruczkowskim w 53. minucie. Już w cztery minuty później na 0:2 podwyższył Paweł Galik. Drużyna Olimpii złapała kontakt po golu Kamila Jackiewicza w 67. minucie. Jak się później okazało bramka Kamila Jackiewicza ustaliła wynik meczu na 0:2 dla Huragana Morąg. Olimpia Zambrów myśli o powrocie do drugiej ligi musi odłożyć na przyszły sezon. Natomiast Kaczkan Huragan odniósł czwarte zwycięstwo wyjazdowe w obecnych rozgrywkach.