GSZS Delfin Rybno - MKS Huragan Morąg 2:3 13.04.2024 14:30

· Odwiedzin wczoraj: 4152
· Odwiedzin ogólnie: 12916870

Porażka rezerw na rozpoczęcie sezonu.

12 sierpnia 2018; 22:23 - takTOja Komentarzy: 0

Porażka rezerw na rozpoczęcie sezonu.Na inauguracje nowego sezonu klasy okręgowej Kaczkan Huragan II Morąg przegrał z Ewingami Zalewo 1:2.

Nie o takim rozpoczęciu nowego sezonu myśleli zawodnicy Kaczkana Huraganu II Morąg. W premierowym meczu sezonu 2018/2019 zawodnikom rezerw morąskiego zespołu przyszło się zmierzyć z Ewingami Zalewo. W pierwszej połowie kibice zgromadzeni na trybunach mieli niewiele do oglądania. W grze obu zespołów dominował chaos. Jedyną akcją wartą odnotowania była sytuacja z 15 minuty. Pod doskonałym prostopadłym podaniu Konrada Kierstana w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Dawid Kozyra, jednak trafił jedynie w boczną siatkę.

Druga połowa była trochę żywsza. Zawodnicy obydwu drużyn coraz częściej decydowali się na oddawanie strzałów na bramkę, ale większość z nich była niecelna. Pierwsza bramka w tym spotkaniu wpadła dopiero w ok. 70 minucie. Jej autorem został Paweł Kamiński, który wyprzedził wychodzącego do dośrodkowania Kamila Skopa i głową skierował piłkę do siatki. Od momentu utraty bramki gospodarze z większym zaangażowaniem chcieli odrobić straty, umożliwiając przy tym zawodnikom z Zalewa wyprowadzanie groźnych kontr. W tym fragmencie gry duże doświadczenie można było zaobserwować u Krzysztofa Wierzby (grał kiedyś nawet w 1 lidze w barwach Wisły Płock), który umiejętnie, w zależności od sytuacji albo grę spowalniał albo napędzał kolejne kontry gości. W 88 minucie w dogodnej sytuacji znalazł się Piotr Kuper, ale jego strzał wybronił bramkarz gości. Konsekwencją tej akcji był rzut rożny po, którym Konrad Kierstan doprowadził do wyrównania (strzał głową). Kiedy wszystkim wydawało się, że mecz ten skończy się podziałem punktów drugą bramkę w tym spotkaniu zdobył Kamiński. Bramka ta była bardzo podobna do pierwszej, ponieważ i tym razem napastnik gości wykorzystał dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego.

Kaczkan Huragan II Morąg – Ewingi Zalewo 1:2 (0:0)

Bramki: Kierstan (88’) – Kamiński (70’, 93’)

Kaczkan Huragan II Morąg: Skop – Giemza, Sowa, Romejko, Dobosz (Kozyra 10’) – Szultek, Kierstan, Joniuk (Segin 60’) , Januszkiewicz (Podgórski 60’), Kuper, Matracki