LKS Unia Susz - MKS Huragan Morąg 0:4 01.05.2024 13:00

· Odwiedzin wczoraj: 14622
· Odwiedzin ogólnie: 13016242

Pierwszy przegrany sparing tej zimy.

07 lutego 2019; 10:56 - tkuc32 Komentarzy: 1

Pierwszy przegrany sparing tej zimy.Morążanie przegrali w Ostródzie z liderem IV ligi warmińsko mazurskiej - Concordią Elbląg 2:3 (1:1).

To pierwsza porażka podopiecznych Czesława Żukowskiego podczas zimowych przygotowań. Pierwszą bramkę dla morążan zdobył Arkadiusz Mroczkowski, druga padła po trafieniu samobójczym.

W środowej grze kontrolnej po raz kolejny w elbląskim zespole zagrali 23-letni obrońca Mateusz Jagiełło (GKS Przodkowo) oraz 27-letni były napastnik Adam Duda (Bałtyk Gdynia), którzy są przymierzani do gry w Concordii. Swój pierwszy mecz sparingowy w tym roku rozegrał także Edil de Souza Barros, który na początku lutego wrócił z urlopu w Brazylii. Brazylijski obrońca z przytupem rozpoczął mecz, bo już w 18 minucie wpisał się na listę strzelców, wykorzystując rzut karny podyktowany po faulu na Adamie Dudzie. Po stracie bramki Huragan ruszył do żywszych ataków i w 42 minucie doprowadził do wyrównania, gdy ładną akcją i pięknym strzałem w okienko popisał się Arkadiusz Mroczkowski.

Drugą połowę elblążanie rozpoczęli bardziej odważnie i wysokim pressingiem zaskoczyli rywala, który popełniał spore błędy w obronie. W 53 minucie po złym zagraniu bramkarza piłkę przed polem karnym przejął Patryk Malanowski i odegrał do stojącego przed bramką Adama Dudy, który z bliska pokonał Macieja Kowalskiego. Dwie minuty później, defensorzy Huraganu popełnili kolejny błąd i tym razem Adam Duda odegrał w pole karne do Patryka Malanowskiego, a ten podwyższył na 3:1. Morążanie byli w stanie odpowiedzieć tylko raz w 66 minucie. Wówczas po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, piłka dość przypadkowo odbiła się od Edila de Souzy Barrosa i wpadła do bramki.

Concordia: Kostrzewski (46' Leszczyński) – Edil, Szawara (46' Rogoz), Jagiełło, Tomczuk, Lewandowski (46' P. Pelc), Skierkowski (46' Kozak), Pawłowski, Lenart (47' Fedyna), Malanowski (62' Ratajczyk), Duda (65' Skierkowski, 77' M. Pelc).

Kaczkan Huragan: Kowalski – Stankiewicz, Biedrzycki, Maciążek, Boczko (46' Bogdański) – Mroczkowski, Michałowski (46' Grzybowski), Łysiak (60' Januszkiewicz), Kruczkowski (60' Tomasz) – Galik, Augusto (46' Bartkowski).

Trener Żukowski nie mógł skorzystać w tym meczu z usług Lawrenca i Paliwody, którzy zmagali się z chorobą.