MKS Huragan Morąg - GLKS Kormoran Zwierzewo 0:2 11.05.2024 16:00

· Odwiedzin wczoraj: 9149
· Odwiedzin ogólnie: 13250778

Mocne uderzenie. Sobolewski nie pomógł.

14 sierpnia 2021; 19:46 - Andrzej Sekita Komentarzy: 0

Mocne uderzenie. Sobolewski nie pomógł.Huragan pokonał 3:1 Motor Lubawa. Po pierwszej połowie nasz zespół prowadził już 3:0.
W Motorze zagrał Cezary Sobolewski , upomniany czerwoną kartką w meczu z Ełkiem. Jednak po anulowaniu kartonika mógł wystąpić w Morągu.

Spotkanie rozpoczęło się wręcz idealnie dla Huraganu. W 5 minucie szybka kontra gospodarzy , Paweł Galik przejmuje piłkę przed własnym polem karnym, pociągnął futbolówkę kilkadziesiąt metrów, świetnie podaje do Adriana Wasiaka, ten pobiegł z piłką jeszcze kilka metrów i silnie strzelił w prawy róg bramki bezradnego Damiana Kościńskiego. Huragan lepiej wszedł w ten mecz. Co rusz konstruował ciekawe akcje i zagrażał bramce gości.
W 18 minucie dynamicznie w pole karne wchodzi Mariusz Dec. Zostaje sfaulowany i arbiter bez wahania dyktuje jedenastkę. Pewnym egzekutorem okazuje się Michał Ressel i jest 2:0. Choć trzeba przyznać że bramkarz gości wyczuł strzelca. Lecz strzał pomocnika Huraganu był mocny i precyzyjny, dlatego D. Kościński nie obronił karnego.
Huragan zdając sobie sprawę z tego że 2:0 może być złudnym wynikiem , dalej prowadził grę i starał się atakować. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 27 minucie rzut rożny i Patryk Burzyński strzałem głową pokonuje po raz trzeci bramkarza Motoru.
To był swoisty nokaut. Motor niczym bokser, był trzy razu mocno trafiony i do końca pierwszej połowy nie mógł się pozbierać.

W drugiej części trener gości dokonał korekt w składzie i to dało pewien efekt. Motor częściej był przy piłce , starał się atakować. Do 30 metra to nawet nieźle wyglądało. Jednak cały zespół bardzo dobrze prezentował się w defensywie. Na czele z Mateuszem Lawrencem, Patrykiem Burzyńskim , Jakubem Stankiewiczem oraz Przemysławem Ziemianowiczem. Swoje dołożył także dobrym występem Dariusz Boczko.
Efekt tych działań ofensywnych przyszedł dopiero w 90 minucie , kiedy to Motor zdobył bramkę. Strzelcem był wspominany na początku relacji Cezary Sobolewski. Było to jednak zdecydowanie za późno aby odwrócić losy meczu.
Warto także dodać że mecz był dość nerwowy. Trenerzy zostali napominani kartkami przez sędziego. Andrzej Malesa żółtą , natomiast trener Motoru Krzysztof Malinowski czerwoną , po dwóch żółtych.

Huragan : Lawrenc – Burzyński , Ziemianowicz Stankiewicz , Boczko ( 83 Urbański ), Musiński ( 46 Kochalski ), Dec ( Groszkowski 86 ) , Ressel, Wasiak ( 80 Malinowski ) , Galik, Podgórski ( 76 Matracki ).

Motor : Kościński – Dąbkowski ( 65 Gajewski ), Gerka ( 46 Józefowicz ), Zelmański ( 85 Kuczyński ), Śnieżawski , Sobolewski , Modrzewski ( 85 Demishev ), Zasuwa, Ewertowski , Gożdziejewski ( 75 Zdunek ), Olejniczak.