MKS Huragan Morąg - KS Polonia Pasłęk 2:2 04.05.2024 16:00

· Odwiedzin wczoraj: 132929
· Odwiedzin ogólnie: 13174723

Koniec dobrej passy, przegrywamy z liderem.

19 października 2013; 16:38 - tkuc32 Komentarzy: 6

Koniec dobrej passy, przegrywamy z liderem.W meczu na szczycie 13. kolejki III ligi gr. podlasko-warmińsko-mazurskiej Kaczkan Huragan Morąg przegrał na własnym boisku z Płomieniem Ełk 1:2 (1:1). Bramkę dla morążan zdobył: Stefanowicz (20'), natomiast dla gości bramki zdobyli: Safarjan (22') oraz Jackiewicz (86').

Mecz na szczycie zgromadził na morąskim obiekcie wyjątkowo liczną grupę kibiców, którzy oglądali ciekawe, stojące na dobrym poziomie spotkanie. Sobotni mecz może nie obfitował w dużą ilość podbramkowych sytuacji ale wynikało to raczej z bardzo uważnej i zorganizowanej gry obu drużyn. Morążanie zaczęli spotkanie od dwóch groźnych strzałów z dalszej odległości ale strzał Pawła Galika był minimalnie niecelny a uderzenie Konrada Kierstana bez trudu wyłapał Adrian Bebłowski. W 20. minucie Huragan objął prowadzenie po ładnej zespołowej akcji i pięknym strzale Radosława Stefanowicza. Niestety dwie minuty później było już 1-1. Goście wykonywali rzut wolny i w zamieszaniu podbramkowym precyzyjnym strzałem popisał się Sewak Safarjan. W 36. minucie kolejny raz morąskim kibicom mocniej zadrżały serca po próbie lobowania naszego bramkarza przez Kamila Jackiewicza.

W drugiej połowie morążanie posiadali lekką inicjatywę, dało się to zwłaszcza zauważyć pomiędzy 60. a 75. minutą, kiedy to gospodarze trzykrotnie stawali przed szansą zdobycia bramki. W 60. minucie w zamieszaniu pod bramką Bebłowskiego strzał Pawła Galika w ostatniej chwili zablokował obrońca Płomienia. W 66. i 73. minucie dwa minimalnie niecelne strzały z głowy oddał Piotr Żórański. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się sprawiedliwym podziałem punktów, błąd morąskich obrońców bezlitośnie wykorzystał lider klasyfikacji strzelców - Kamil Jackiewicz, który precyzyjnym strzałem przy prawym słupku zapewnił gościom trzy punkty.

Zdjęcia z tego meczu można zobaczyć tutaj

Kaczkan Huragan Morąg: Dzikowski – G. Naczas, A. Naczas, Przybylski, Nawrocki (78' Ł. Galik) – Boczko, P. Galik, Kierstan (21' Żóranski, 88' Czorniej), Stefanowicz – Chiliński, Filipek.