MKS Huragan Morąg - GLKS Kormoran Zwierzewo 0:2 11.05.2024 16:00

· Odwiedzin wczoraj: 3740
· Odwiedzin ogólnie: 13240046

Przed meczem z Warmią Grajewo.

13 marca 2014; 17:19 - tkuc32 Komentarzy: 4

Przed meczem z Warmią Grajewo.W najbliższą sobotę 15 marca w meczu 21. kolejki III ligi grupy podlasko-warmińsko-mazurskiej Kaczkan Huragan Morąg spotka się w Grajewie z miejscową Warmią. Początek spotkania o godz. 15.00

Drużyna Huraganu opromieniona derbowym zwycięstwem z Sokołem, postara się o kolejne ligowe punkty w Grajewie bez Mateusza Czornieja w składzie, który otrzymał właśnie dyskwalifikację na dwa mecze. W tym tygodniu nasz klub złożył do W-MZPN wniosek o anulowanie czerwonej kartki Mateusza Czornieja w meczu z Sokołem Ostróda. Klub uznał – po analizie zapisów wideo z tego meczu – że decyzja ta była błędem sędziego, a Łukasz Gwiazda nie był faulowany przez zawodnika Huraganu. Protest morąskiego klubu został jednak rozpatrzony negatywnie. Mamy też dobrą wiadomość dla morąskich kibiców, którą jest niewątpliwie powrót do kadry meczowej Artura Naczasa, pauzującego w ostatnim meczu za kartki.

A teraz kilka słów o naszym najbliższym rywalu. W kadrze Warmii w przerwie zimowej nie zaszły większe zmiany. Z zespołu tak naprawdę nikt nie odszedł. Do treningów powrócili natomiast Łukasz Domurat i Paweł Matysiewicz. Na inaugurację rundy wiosennej grajewianie ulegli rezerwom białostockiej Jagiellonii 2:4 prowadząc do przerwy 2:0.

W przerwie zimowej nasz najbliższy rywal rozegrał 6 spotkań sparingowych. O ile z drużynami z niższych lig grajewianie radzili sobie dobrze to z drugoligowcami doznali dwóch druzgocących porażek (z Concordią Elbląg 1:5, z Olimpią Zambrów 0:6).

Gdybyśmy wzięli pod uwagę statystyki meczów obu drużyn z ostatnich sezonów to podobnie jak to ma miejsce w przypadku spotkań naszej drużyny z Sokołem Ostróda, z drużyną Warmii ewidentnie potrafimy grać.

24.08.2013 Kaczkan Huragan Morąg – Warmia Grajewo 3:1

Bilans 11 spotkań to 7 zwycięstw morążan, 3 remisy oraz 1 zwycięstwo Warmii. Bramki 15:6 na korzyść Huraganu.

Już tradycyjnie relację live z sobotniego meczu Warmii z Huraganem przeprowadzi serwis drużyny z Grajewa, który dostępny jest TUTAJ

Źródło: własne / kswarmiagrajewo.blox.pl