MKS Huragan Morąg - GLKS Kormoran Zwierzewo 0:2 11.05.2024 16:00

· Odwiedzin wczoraj: 3740
· Odwiedzin ogólnie: 13242377

Pewne zwycięstwo z Granicą Kętrzyn

22 marca 2014; 17:27 - tkuc32 Komentarzy: 2

Pewne zwycięstwo z Granicą KętrzynW spotkaniu 22. kolejki III ligi gr. podlasko-warmińsko-mazurskiej Kaczkan Huragan Morąg pokonał Granicę Kętrzyn 4:0 (3:0). Bramki dla Huraganu zdobyli: Nawrocki (17'), Chiliński - dwie (25' i 65') oraz Czorniej (40').

Nie wiadomo jak potoczyłoby się spotkanie gdyby goście już w 2. minucie wykorzystali stuprocentową sytuację ale na nasze szczęście napastnik Granicy w sytuacji "sam na sam" fatalnie przestrzelił. W 9. minucie Bartosz Dzikowski z najwyższym trudem broni strzał z 25. metrów. Morążanie pierwszy kwadrans grają bardzo nerwowo ale jak już się przebudzili ich niektóre akcje mogły się naprawdę podobać. W 16. minucie Mateusz Czorniej trafił w poprzeczkę ale minutę później było już 1-0 dla naszej drużyny. Kombinacyjną akcję całego zespołu zakończył celnym strzałem Kacper Nawrocki, dla którego było to pierwsze trafienie w rozgrywkach trzecioligowych. W 19. minucie kolejna składna akcja morążan, Piotr Bogdziewicz podał do Pawła Galika ale w ostatniej chwili zażegnał niebezpieczeństwo obrońca gości. W 25. minucie lewą stroną zerwał się Mateusz Czorniej i dokładnie dośrodkował do Daniela Chilińskiego, który strzałem z głowy podwyższył na 2-0. W 40. minucie nasza drużyna zdobywa trzecią bramkę. Akcję prawą stroną zainicjował Piotr Bogdziewicz, piłka trafiła do Pawła Galika, który uderzył na bramkę Granicy ale bramkarz sparował piłkę przed siebie, jednak wobec silnej dobitki - rozgrywającego dobre zawody - Mateusza Czornieja, golkiper gości był już bezradny.

Ambitnie grająca drużyna Granicy postanowiła w drugiej połowie odrabiać straty i nawet udało im się strzelić w 53. minucie bramkę ale po dłuższej naradzie sędzia Dariusz Rudziński gola nie uznał gdyż boczny sędzia dopatrzył się spalonego u jednego z graczy Granicy. Morążanie postawili przysłowiową "kropkę nad i" w 65. minucie. Strzelec pierwszej bramki Kacper Nawrocki idealnie dośrodkował z prawej strony i drugi raz w tym meczu celnym strzałem z głowy popisał się Daniel Chiliński. W 72. minucie powinno być 5-0 dla gospodarzy. Paweł Galik dośrodkował do Mateusza Czornieja, który znalazł się w idealnej pozycji ale zbyt długo zwlekał ze strzałem i obrońcy Granicy przechwycili piłkę. Mając bardzo korzystny wynik, trener Czesław Żukowski dokonał w ostatnim kwadransie aż czterech zmian. Warto zwrócić uwagę na jedną z nich bowiem w 84. minucie na boiskach 3. ligi zadebiutował 17-letni Damian Krajewski, któremu życzymy przy tej okazji wielu udanych spotkań na piłkarskich boiskach.

Kaczkan Huragan Morąg: Bartosz Dzikowski - Marcin Brzuziewski (84' Damian Krajewski), Artur Naczas, Jakub Lipka, Kacper Nawrocki - Mateusz Czorniej (75' Dariusz Gawryś), Konrad Kierstan, Paweł Kułakowski, Paweł Galik, Piotr Bogdziewicz (75' Adrian Podgórski) - Daniel Chiliński (73' Piotr Żórański).