23 sierpnia 2015; 20:16 - Incognito Komentarzy: 5

Kaczkan Huragan II Morąg 8-0 Sokół Łęcze

Chiliński (52', 58', 73', 80')
Kozłowski (45', 75')
Kierstan (3')
Jakonis (32')

W niedzielne popołudnie Kaczkan Huragan II Morąg udanie zainaugurował rozgrywki A-klasy pokonując 8-0 Sokół Łęcze. Podopieczni Dariusza Giemzy przez całe spotkanie kontrolowali przebieg gry, a gdyby wykorzystali więcej sytuacji odnotowaliby dwucyfrowe zwycięstwo. Wynik jak i gra piłkarzy cieszy, zwłaszcza biorąc pod uwagę wyniki z zeszłego sezonu kiedy to nasze rezerwy ledwo utrzymały się w tej klasie rozgrywkowej (po wygranym 2-0 barażu z ITR Jeziorakiem Iława). W przedsezonowym wywiadzie prezes klubu Kaczkan Huragan Morąg Adam Krawczyk jako jeden z celów na ten sezon oznajmił, iż jest to awans rezerw do klasy okręgowej. Po dzisiejszym meczu śmiało można stwierdzić, że z taką grą jest to jak najbardziej wykonalne zadanie, w dniu dzisiejszym rywale przewyższali nas jedynie w liczbie zdobytych rzutów rożnych.

Relacja z meczu:

Worek z bramkami rozwiązał w 3 minucie spotkania Konrad Kierstan, który strzałem głową wpakował piłkę do bramki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Daniela Chilińskiego. Kilka minut później Adrian Podgórski miał wyśmienitą szanse na podwyższenie wyniku jednak w sytuacji sam na sam z bramkarzem górą był golkiper gości. Pierwszy strzał na bramkę drużyna Sokoła oddała w 12 minucie spotkania – z 16 metrów Marszałka próbował zaskoczyć pomocnik przyjezdnych jednak nasz bramkarz bez najmniejszych kłopotów obronił to uderzenie. Dwie minuty później kolejna akcja Sokoła, strzał głową, i ponownie na wysokości zadania staje Marcin Marszałek. W 17 minucie spotkania swoją pierwszą tego dnia szansę na gola miał Sebastian Kozłowski jednak po jego uderzeniu piłka minimalnie przeszła obok słupka. Kwadrans później po płaskim dośrodkowaniu Chilińskiego z prawej strony Tomasz Jakonis dokłada nogę i z 5 metrów umieszcza ją obok bezradnego bramkarza gości – 2:0. W 36 minucie Podgórski mógł podwyższyć wynik spotkania jednak kolejny raz jego strzał zdołał zablokować bramkarz rywali. Sokół Łęcze w 39 minucie meczu przeprowadził groźną akcje zakończoną strzałem w krótki słupek, jednak dobrze dysponowany tego dnia Marszałek paruje piłkę na rzut rożny. Tuż przed ostatnim gwizdkiem arbitra w pierwszej połowie Daniel Chiliński odbiera piłkę rywalom, zagrywa do Witkowskiego, który wystawia ją na 5 metrze Sebastianowi Kozłowskiemu, a ten pewnym strzałem podwyższa prowadzenie. Do przerwy Kaczkan Huragan II Morąg 3-0 Sokół Łęczę.

Drugą połowe z animuszem rozpoczęli przyjezdni z Łęcz. W 50 minucie wychowanek Warmii Olsztyn Marcin Marszałek ratuje zespół rezerw przed utratą bramki broniąc sytuację sam na sam. Kilka chwil później występujący na co dzień w pierwszym zespole Daniel Chilińśki podszedł do piłki ustawionej na 18 metrze przy narożniku pola karnego i strzałem w samo okienko zdobywa przepięknego gola. Dwie minuty później bardzo ładne uderzenie z 30 metrów Adriana Podgórskiego jakimś cudem obronił bramkarz Sokoła. Po tej akcji goście zostali zepchnięci do głębokiej defensywy, w 58 minucie Kierstan zewnętrzną częścią buta przerzuca piłkę nad obrońcami, piłkę przejmuje bramkarz jednak wypuszcza ją z rąk, do bezpańskiej piłki dopada Daniel Chiliński i zdobywa swojego drugiego gola w tym dniu. W 73 minucie ponownie Daniel Chiliński po indywidualnej akcji oddaje strzał po długim rogu i kompletuje hat-tricka – Kaczkan Huragan II prowadzi już 6-0. Minęły zaledwie dwie minuty, a Sebastian Kozłowski wykorzystuje błąd obrońców Sokoła, przejmuje piłkę i strzałem po ziemi zmienia wynik meczu na 7-0. Kilka minut później Konrad Kierstan miał szanse zdobyć swoją drugą bramkę, jednak jego strzał z 20 metrów przechodzi tuż obok słupka. Wynik spotkania w 80 minucie ustala Daniel Chiliński, który pięknym lobem przenosi piłkę nad bezradnym golkiperem gości i zdobywa swojego 4 gola w tym spotkaniu.

Kaczkan Huragan II – Marszałek, Zmitrowicz, Gurgielewicz, Kwaśny, Giemza (74' Leonowicz), Kierstan, Podgórski, Jakonis (60’ Dobosz), Witkowski (63' Piasecki), Kozłowski ( 81' Lipka M.), Chiliński