· Odwiedzin wczoraj: 10938
· Odwiedzin ogólnie: 12951063

Pewnym zwycięstwem kończymy rundę jesienną !

21 listopada 2015; 15:25 - administrator Komentarzy: 25

Pewnym zwycięstwem kończymy rundę jesienną !Kaczkan Huragan w ostatnim meczu ligowym w tym roku pokonał Warmię Grajewo 4:0 (2:0). Gole dla naszego zespołu zdobyli Jakuba Lipka, Daniel Chiliński oraz...Marcin Arciszewski. Ten ostatni zanotował oczywiście bramkę samobójczą.

Wzmożone siły policyjne na naszym stadionie okazały się niepotrzebne, ponieważ kibice Warmii nie pojawili się na tym spotkaniu. W dosyć chłodnej aurze sędzia spotkania (pan Szczypiński) z trzyminutowym opóźnieniem rozpoczął ostatni w tym roku mecz naszego zespołu. Morążanie od początku spotkania dyktowali warunki do gry. Pierwszy strzał w meczu oddał w 9. minucie Mateusz Czorniej, który wymanewrował obronę Warmii jednak Krzysztof Gieniusz wybił to uderzenie na rzut rożny. Mecz miał jednostronny przebieg co nie oznacza, że nasz bramkarz nie miał nic do roboty. W osiemnastej minucie spotkania miała miejsce ładna akcja grajewian - Strzeliński świetnie dograł na lewą stronę pola karnego, skąd Cybulski oddał strzał z ostrego kąta. Mateusz Imianowski w kapitalny sposób wybił piłkę na rzut rożny. Dwie minuty później sprawdziło się powiedzenie, że niewykorzystane sytuacje się mszczą. Daniel Mlonek ładnie poszedł lewą stroną i wystawił piłkę na 5 metrze Radkowi Stefanowiczowi - „Stefan” mocnym strzałem pod poprzeczkę nie dał żadnych szans bramkarzowi gości i otworzył wynik meczu. Jak się później okazało to nie Radek uderzał piłkę, gol został zapisany Marcinowi Arciszewskiemu jako samobójcze trafienie. W 28. minucie Stefanowicz mógł jednak zapisać sobie asystę - po jego rzucie rożnym piłka trafiła pod nogi Kuby Lipki i nasz kapitan podwyższył wynik spotkania na 2-0. Do 40 minuty tej połowy nic ciekawego się nie działo, poza jednym dośrodkowaniem „Stefana”, które pewnie wyłapał Gieniusz. Na trzy minuty przed przerwą Warmia była bliska zdobycia kontaktowego gola - Albert Staniszewski dograł w pole karne a Marcin Strzeliński uderzył piłkę minimalnie nad poprzeczką. Tuż przed zejściem zawodników do szatni okazję do zdobycia bramki miał także Mirva jednak do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Przed rozpoczęciem drugiej odsłony widowiska na boisku pojawił się Paweł Galik zmieniając (mającego na swoim koncie żółtą kartkę) Radosława Lenarta. Tuż po wznowieniu gry na strzał z ostrego kąta zdecydował się Radek Stefanowicz, lecz Krzysztof Gieniusz dobrze pilnował swojego krótkiego słupka i wybił piłkę na rzut rożny. W 52. minucie Paweł Galik został faulowany tuż przy bocznej linii pola karnego. Sędzia odgwizdał rzut wolny jednocześnie pokazując żółtą kartkę Łukaszowi Domuratowi. Wykonawcą tego stałego fragmentu gry był Stefanowicz, jednak jego dośrodkowanie zdołali wybić poza własne pole karne zawodnicy Warmii. Chwilę później na strzał głową, po ładnym dośrodkowaniu Zajączkowskiego, zdecydował się Wiktor Biedrzycki jednak uderzenie „Biedrzy” było zbyt lekkie i golkiper przyjezdnych nie miał problemów z pewnym złapaniem piłki. Po tej akcji na boisku zameldował się Przemysław Krysiak zmieniając Daniela Mlonka. W 60. minucie Paweł Przybylski ładnie dostrzegł niepilnowanego Czornieja na 5 metrze, jednak odważne wyjście z bramki Gieniusza uniemożliwiło Mateuszowi oddanie celnego strzału. W tej sytuacji „Czorny” próbował jeszcze na wślizgu sięgnąć piłki lecz uderzył w bramkarza gości za co arbiter ukarał go żółtą kartką. Następnie miała miejsce seria rzutów rożnych dla Kaczkan Huraganu, żaden korner nie został zamieniony na bramkę. Na 25 minut przed końcem meczu okazję na drugiego gola w tym spotkaniu miał Radosław Stefanowicz jednak jego strzał czubkiem buta obronił dobrze spisujący się tego dnia Krzysztof Gieniusz. W tym momencie Warmia praktycznie nie istniała. Kaczkan Huragan wiał coraz mocniej i kwestią czasu były kolejne bramki dla naszego zespołu. Bliski podwyższenia był Paweł Galik, który zdecydował się na uderzenie lewą nogą lecz kolejny raz w tym meczu piłkę na rzut rożny wybija golkiper Warmii. Na kwadrans przed końcem na boisku pojawił się powracający po kontuzji Daniel Chiliński zmieniając Mateusza Czornieja. Danielowi wystarczyły dwie minuty, aby wpisać się na listę strzelców - po błędzie obrońców z Grajewa piłka trafiła pod nogi Daniela i ten ładnym technicznym strzałem z 16 metrów zdobył swojego trzeciego gola w tym sezonie. Tuż przed tą akcją w powietrznym starciu z Biedrzyckim ucierpiał bramkarz gości i 5 minut później musiał opuścić boisko. Zanim jednak do tego doszło Paweł Galik płaskim strzałem z pola karnego zdobył gola na 4:0 po bardzo ładnej akcji Przemka Krysiaka. Na ostatnie 5. minut spotkania swoją szansę otrzymał Damian Krajewski, który wszedł na boisko za Radka Stefanowicza. Chwilę później bliski gola był Sebastian Zajączkowski, który z dystansu uderzył tuż obok bramki grajewian. W 90 minucie „Zajac” ładnym prostopadłym podaniem wypuścił w uliczkę „Galona” jednak zagranie okazało się minimalnie za mocne i piłka wyszła poza końcową linię. Już w doliczonym czasie gry Damian Krajewski świetnie odzyskał piłkę na 40 metrze i błyskawicznie zagrał w kierunku Daniela Chilińskiego jednak sędzia uznał, że w tej chwili nasz napastnik był na pozycji spalonej. Po trzech doliczonych minutach pan Szczypiński po raz ostatni w tym roku użył gwizdka i zakończył spotkanie.

Nasi zawodnicy rozegrali dziś bardzo dobre zawody. Przez większą część meczu kontrolowali grę i gdyby nie postawa bramkarza Warmii nasze zwycięstwo byłoby znacznie okazalsze. Do tej beczki miodu należałoby jednak dodać odrobinę dziegciu - w kilku sytuacjach nonszalancja i niedokładność sprawiły, że grajewianie mogli, a nawet powinni zdobyć bramkę. Gdyby w 18 minucie przy stanie 0:0 Cybulski pokonał Imianowskiego mecz mógł mieć zupełnie inny przebieg. Cieszy powrót na boisko po kontuzji Daniela Chilińskiego, który zdobył dziś najładniejszego gola meczu. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się nasi młodzieżowcy Przemysław Krysiak i Damian Krajewski. Ten pierwszy miał bardzo duży udział w zdobyciu bramki przez Pawła Galika, zaś „Krajan” sekundy po wejściu na boisko wykorzystał swoją szybkość i efektownie minął zawodnika Warmii zagrywając piłkę do boku w kierunku Pawła Podhorodeckiego. Damian pod koniec meczu był również bliski asysty, odebrał na połowie piłkę rywalowi i zagrał na wolne pole w kierunku Chilińskiego, niestety Daniel był na minimalnym spalonym. Pomimo jednostronnego widowiska swoje pięć minut w tym meczu miał również Mateusz Imianowski, który dwukrotnie uratował nasz zespół od utraty gola w sytuacjach sam na sam. Zwycięstwem 4:0 morążanie przypieczętowali bardzo udaną rundę, którą kończymy na świetnym czwartym miejscu. W innym spotkaniu tej kolejki MKS Ełk niespodziewanie zremisował w Gołdapi 1:1. Mecz ŁKS-u Łomża w Korszach został przełożony ze względu na fatalny stan murawy. Najciekawiej będzie dziś o 18:00 w Ostródzie (lub w Madrycie, gdzie Real zagra z Barceloną) gdzie Sokół zmierzy się z Finishparkietem Drwęcą. Niezależnie od wyniku tego spotkania (ani meczu Realu z Barceloną :) kończymy rok 2015 na 4. miejscu w tabeli i z utęsknieniem czekamy na rozpoczęcie rundy wiosennej.

WKRÓTCE SKRÓT WIDEO ZE SPOTKANIA

Kaczkan Huragan Morąg 4:0 Warmia Grajewo

1:0 Arciszewski (sam.) (20) 2:0 Lipka (28) 3:0 Chiliński (78) 4:0 Galik (81)

Kaczkan Huragan: Imianowski - Lipka (k),Przybylski, Szawara, Podhorodecki, Biedrzycki, Zajączkowski, Mlonek (59 Krysiak), Stefanowicz( 85 Krajewski), Lenart (46 Galik), Czorniej (73 Chiliński).

Warmia Grajewo: Gieniusz (82 Sobolewski) – Mikucki, Domurat, Arciszewski (k), Sypytkowski, Lekenta, Mirva (83 Zarzecki), Matysiewicz, Cybulski, Staniszewski (87 Makowski) - Strzeliński.

żółte kartki: Lenart, Czorniej - Mirva, Arciszewski, Domurat.

ZAPIS RELACJI NA ŻYWO:

1' - Sędzia rozpoczyna spotkanie.

3' - Szawara z pominięciem drugiej linii do Lenarta, piłkę wybijają obrońcy Warmii.

7' - Dośrodkowanie Stefana łapie bramkarz gości.

9' - Strzał Czornego z 8 m broni bramkarz

15' - Strzeliński ruszył z kontrą, ale nie dał rady samemu przedrzeć się przez naszą defensywę.

17' - Dośrodkowanie Przybylskiego nie znajduje adresata, od bramki zacznie Gieniusz.

37' - GOL! Radosław Stefanowicz (Kaczkan Huragan Morąg), Mlonek wystawił piłke Stefanowi na 5 m i mamy 1-0

23' - Żółta kartka - Radosław Lenart (Kaczkan Huragan Morąg).

28'- GOL! Jakub Lipka (Kaczkan Huragan Morąg), Dośrodkowanie Stefana z rzutu rożnego na gola zamienia Kuba Lipka

40' - 5 minut do przerwy, nasza przewaga nie podlega dyskusji. Warmia swoich szans szuka w kontrach, w jednej takiej akcji od utraty gola uratowała nas kapitalna interwencja Imianowskiego.

45'- Strzał Strzelińskiego mija naszą bramkę o pół metra.

45'- Sędzia dolicza 2 minuty.

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY

46' - Wchodzi Paweł Galik schodzi Radosław Lenart.

46' - Sędzia rozpoczyna drugą połowę.

47' - Stefan z ostrego kąta, broni bramkarz i mamy róg.

52' - Wolny dla nas z bocznej linii pola karnego.

52' - Obrońcy Warmii wybijają piłkę.

56 - Biedrza uderzał głową po wrzutce Zajaca, bramkarz pewnie łapie piłkę.

59' - Wchodzi Przemysław Krysiak schodzi Daniel Mlonek.

60'- Przybylski zagrał do Czornego, Mateusz z 3 m trafia i piłką i nogą w bramkarza gości za co otrzymuje żółtą kartkę.

60' - Żółta kartka - Mateusz Czorniej.

63' - Róg dla nas, dośrodkowanie Stefana łapie Gieniusz.

65' - Podhor odważnie poszedł prawą stroną, róg dla nas Galon uderza głową obok bramki.

67' - Strzał Stefana z 10 m broni Gieniusz i mamy kolejny rzut rożny.

70' - Warmia w tej połowie nie istnieje, Imianowski jeszcze nie miał kontaktu z piłką w tej odsłonie meczu.

71' - Ładny strzal Galona z lewej nogi na róg paruje bramkarz Warmii.

73' - Stefan z wolnego wrzuca, Warmia wybija piłkę, do piłki dopada Podhor i dośrodkowuje na głowe Galika, ten strzela obok bramki.

74' - Wchodzi Daniel Chiliński schodzi Mateusz Czorniej.

76' - Gieniusz nie podnosi się z murawy po starciu w powietrzu z Biedrzą.

76 '- GOL! Daniel Chiliński (Kaczkan Huragan Morąg), Daniel pięknym technicznym strzałem z 16 m podwyższa prowadzenie. Przy golu asystował Radek Stefanowicz.

80'- GOL! Paweł Galik (Kaczkan Huragan Morąg), Galon zdobywa gola płaskim strzałem po ładnej akcji Krysiaka.

82' - Wchodzi Łukasz Sobolewski schodzi Krzysztof Gieniusz (Warmia Grajewo)

83' - Kontuzja bramkarza gości uniemożliwiła mu dalszą grę.

84' - Wchodzi Przemysław Zarzecki schodzi Maksym Mirva (Warmia Grajewo)

85' - Wchodzi Damian Krajewski schodzi Radosław Stefanowicz.

86' - Zajac z 20 m strzela tuż obok bramki.

87' - Wchodzi Damian Makowski schodzi Albert Staniszewski (Warmia Grajewo)

90' - Ładne prostopadłe podanie Zajączkowskiego w kierunku Galika okazało się minimalnie za mocne i od bramki zaczną goście.

90' - Sędzia dolicza 3 minuty.

90+2' - Świetne podanie Krajewskiego do Chilińskiego, Daniel na minimalnym spalonym.

90+3' - Strzał zawodnika Warmii mija naszą bramkę o milimetry.