· Odwiedzin wczoraj: 10938
· Odwiedzin ogólnie: 12951512

Wszystko pod kontrolą-VIDEO

03 maja 2016; 19:15 - administrator Komentarzy: 3

Kaczkan Huragan Morąg wygraną 5:0 nad MKS-em Korsze przedłużył serię ligowych zwycięstw do jedenastu. Łącznie z rozgrywkami WPP to nasza trzynasta kolejna wygrana!

W meczu z MKS-em Korsze niewielka frekwencja na trybunach nie miała przełożenia na jakość gry naszych zawodników. Kaczkan Huragan Morąg przez cały czas kontrolował przebieg spotkania. Korszanie powinni się cieszyć, że wrócili do domu z bagażem zaledwie pięciu straconych bramek. MKS przez 90 minut nie oddał ani jednego celnego strzału na bramkę strzeżoną przez Mateusza Imianowskiego. Bardzo widoczna była różnica jaka dzieli obie drużyny. Co najważniejsze: nasi piłkarze zagrali ambitnie, nie zlekceważyli rywala i walczyli o niemal każdą piłkę w tym meczu. Ozdobą meczu był gol zdobyty przez Mateusza Szmydta w 58 min spotkania. Dzięki potknięciu MKS-u Ełk w Białymstoku (1:1) Kaczkan Huragan wskoczył na pozycję wicelidera rozgrywek.

Zanim pan Paweł Jarguz wyprowadził obie jedenastki na murawę podczas rozgrzewki kontuzji doznał Mateusz Bogdanowicz i na lewej obronie wystąpił Jakub Lipka. Jak się później okazało nasz kapitan bardzo dobrze czuł się na tej pozycji. Wynik spotkania mógł otworzyć już w czwartej minucie Mateusz Szmydt, ale zbyt długo zwlekał ze strzałem i ostatecznie uderzył za lekko, aby zaskoczyć bramkarza gości. Kilka minut później piłka wpadła pod nogi Daniela Mlonka, który stał niepilnowany na 16 metrze i mierzonym strzałem w samo okno wyprowadził Kaczkan Huragan na prowadzenie. Trzy minuty później ten sam zawodnik wywalczył rzut karny, którego pewnym egzekutorem okazał się Daniel Chiliński podwyższając prowadzenie na 2:0. Po pół godziny gry arbiter na kilka minut przerwał spotkanie z powodu kontuzji bramkarza MKS-u (Dawid Zięba), który nie był w stanie dalej kontynuować gry. Przed przerwą morążanie mogli, a nawet powinni, zdobyć jeszcze co najmniej 2 gole. Dogodną sytuację zmarnował Paweł Galik, a strzał głową Arkadiusza Kopruckiego przeszedł niewiele nad poprzeczką. Próbował też Wiktor Biedrzycki, jednak jego uderzenie z woleja w żaden sposób nie mogło zagrozić bramce Marcina Żywickiego.

Po zmianie stron niewiele się zmieniło. Kaczkan Huragan kontrolował przebieg spotkania, a goście szukali swoich okazji w nielicznych kontratakach. W 53. minucie Jakub Lipka bardzo precyzyjnie zagrał górną piłkę do Pawła Galika, a „Galon” pomimo krycia przyjął futbolówkę, zwiódł obrońcę i zdobył trzeciego gola dla naszej drużyny. Chwilę później blisko piątego gola w sezonie był Biedrzycki, ale jego strzał z dystansu minimalnie minął słupek. Nie minęła godzina gry, a na tablicy wyników było 4:0 - Mateusz Szmydt niemal po brazylijsku przerzucił piłkę nad obrońcą z Korsz po czym zdecydował się na strzał, który okazał się jego trzecim trafieniem w naszym klubie. Minutę później naszemu pomocnikowi najwyraźniej było mało, jednak tym razem przepiękne uderzenie wolejem z 16 metrów w sobie tylko znany sposób obronił golkiper MKS-u. W 66. minucie meczu na placu gry zameldował się Dawid Chabko, a 8 minut później już mógł cieszyć się z kolejnego gola. Po rzucie rożnym nastąpiło zamieszanie w polu karnym, Dawid najwyżej wyskoczył do piłki i głową umieścił ją w siatce. Na kwadrans przed końcem ładnym strzałem głową popisał się Paweł Galik, lecz bramkarz przyjezdnych po raz kolejny uratował swój zespół przed utratą gola. Tuż przed 90 minutą spotkania Przemysław Krysiak miał szansę na swojego debiutanckiego gola w seniorskiej kadrze, lecz tylko musnął głową piłkę po dośrodkowaniu. Kaczkan Huragan Morąg odniósł kolejne ligowe zwycięstwo, a dzięki potknięciu MKS-u Ełk w Białymstoku wskoczył na fotel wicelidera III ligi. Teraz przed nami derby w Ostródzie.

Kaczkan Huragan Morąg 5:0 MKS Korsze

1:0 Mlonek (16) 2:0 Chiliński (19) (karny) 3:0 Galik (53) 4:0 Szmydt (58) 5:0 Chabko (74)

Kaczkan Huragan Morąg: Imianowski - Szawara, Koprucki, Lipka (k), Podhorodecki, Biedrzycki, Zajączkowski (70 Przybylski), Galik, Szmydt (75 Krysiak), Mlonek (66 Chabko), Chiliński (60 Czorniej).

MKS Korsze: Zięba (30 Żywicki) - Gabrusewicz, Sawicki (75 M. Gąsiorowski), Branicki, Trafarski, Krajewski, Woźniak, Bociej (46 A. Gąsiorowski), Kozłowski, Miłek, Fedczak.

żółte kartki: Krajewski, Sawicki

WKRÓTCE RELACJA WIDEO ORAZ WYWIADY

ZAPIS RELACJI LIVE

5 minut do meczu. Podczas rozgrzewki Mateusz Bogdanowicz odniósł kontuzję i dziś nie zagra.

1' - Sędzia rozpoczyna spotkanie.

4' - Chiliński wypuścił Szmydta w uliczke, jednak Mateusz zbyt długo zwlekał ze strzałem i uderzył z trudnej pozycji zbyt lekko.

6' - Galik podawał do Mlonka, Daniel uderzył ale włożył w swój strzał za mało siły.

8' - Daniel Chiliński dośrodkowywał z rzutu wolnego, ale nic z tego nie wynikło

16' - GOOL ! Daniel Mlonek mierzonym strzałem z 16 m trafia w samo okienko.

19' - Karny dla nas

19' - GOOL!! Daniel Chiliński z rzutu karnego !

24' - Paweł Galik szedł sam na sam - Paweł Jarguz odgwizduje kontrowersyjnego spalonego.

29' - Jeden z zawodników gości odniósł kontuzję i mamy przerwę w grze. Póki co przewaga Kaczkan Huraganu nie podlega dyskusji i kolejne gole wydają się kwestiią czasu.

30' - Zmiana bramkarza w Korszach. Schodzi Dawid Zięba, a w jego miejsce na boisku witamy Marcina Żywickiego.

33'- Strzał głową Arkadiusza Kopruckiego przeleciał niewiele nad poprzeczką.

38' - Daniel Chiliński na spalonym

40' - Wiktor Biedrzycki uderza z woleja, ale bardzo niecelnie.

43' - Paweł Galik w dogodnej sytuacji strzela wysoko nad bramką. Na jego usprawiedliwienie trzeba dodać, że przed strzałem podskoczyła mu piłka.

44' - Zółtą kartką ukarany Adam Krajewski (MKS Korsze)

45+2' - Rzut rożny dla gości

45+3' - Koniec pierwszej połowy.

PRZERWA

46' - Rozpoczynamy drugą połowę. W przerwie w zespole gości zmiana. Za Pawła Bocieja wszedł Adam Gąsiorowski.

47' - Ładny strzał z ostrego kąta Mateusza Szmydta. Broni Żywicki.

53' - GOOOL! Paweł Galik otrzymał długie podanie od Kuby Lipki i pomimo krycia zdołał pokonać bramkarza gości.

55' - Ładny strzał Biedrzyckiego, piłka minimalnie mija bramkę.

58' - Koprucki przerzucił na lewo do Lipki, Kuba świetnie się zerwał i dośrodkował na głowę Chilińskiego - po jego strzale piłka minęła bramkę o 2 cm

58'- GOL! Mateusz Szmydt. Piękna bramka. Mateusz przerzucił piłkę nad obrońcą i uderzył nie do obrony.

59' - Szmydt kapitalnie uderza z woleja, bramkarz jakoś zdołał to obronić.

60' - Zmiana w naszym zespole. Na boisku pojawia się Mateusz Czorniej zmieniając Daniela Chilińskiego.

66' - Trener Żukowski przeprowadza kolejną roszadę: Wchodzi Dawid Chabko, schodzi Daniel Mlonek.

67' - Żółtą kartką ukarany Paweł Sawicki (MKS Korsze).

70' - Paweł Przybylski wchodzi za Sebastiana Zajączkowskiego

73' - Kaczkan Huragan kontroluje przebieg gry. Jedna z nielicznych akcji MKS-u kończy się nieudanym dośrodkowaniem.

74' - Róg dla nas.

74'- GOOOL! Dawid Chabko zdobywa gola głową po rzucie rożnym.

75' - Świetny strzał głową Galika i jeszcze lepsza obrona Żywickiego

75' - Wchodzi Adam Gąsiorowski, schodzi Paweł Sawicki (MKS Korsze)

75' - Zmiana również u nas. Na boisku witamy Przemysława Krysiaka, a plac gry opuszcza Mateusz Szmydt.

82' - Nic godnego odnotowania się nie działo, Kaczkan Huragan powoli buduje swoje akcje. Róg dla nas.

87' - Przemysław Krysiak próbował strzału głową, ale tylko musnął wysoko lecącą piłkę.

89' - Wiktor Biedrzycki chybia z 16 m o kilka cm

90' - Sędzia dolicza 2 min.

90+2' - KONIEC MECZU