· Odwiedzin wczoraj: 10938
· Odwiedzin ogólnie: 12950664

Koniec pięknej passy - SKRÓT WIDEO

15 maja 2016; 20:05 - Incognito Komentarzy: 0

Kaczkan Huragan przegrał na własnym stadionie z ŁKS-em Łomża 1:2. Łomżanie przerwali w ten sposób naszą kapitalną passę dwunastu ligowych zwycięstw z rzędu.

Od pierwszego do ostatniego gwizdka spotkanie było bardzo wyrównane. Nie brakowało w nim walki, dużej ilości wślizgów i co najważniejsze: goli. Niestety więcej zdobyli ich goście. ŁKS Łomża postawił trudne warunki naszym zawodnikom. Drużyna Mateusza Miłoszewskiego zagrała bardzo konsekwentnie w obronie i nie pozwoliła rozwinąć skrzydeł naszym piłkarzom. W 7 minucie gola zdobył Olesiński po rzucie rożnym, 6 minut później także po stałym fragmencie gry wyrównał Koprucki , a decydującą bramkę strzelił w 61 minucie Karol Styś. Przed rozpoczęciem meczu padał deszcz co odbiło się na liczbie wślizgów w tym spotkaniu. Sędzia pokazał aż 7 żółtych kartek. Na 12 minut przed końcem spotkania na boisku pojawił się Radosław Stefanowicz, który powoli wraca do pełni sił po kontuzji. Morążanom w drugiej połowie brakowało pomysłu na grę. Nasi zawodnicy powoli budowali akcje i bardzo rzadko dochodzili do pozycji strzeleckich. Próby długich podań zazwyczaj okazywały się niedokładne. Gdyby wynik zależał od tego jaką piłkę grały poszczególne drużyny, w meczu Kaczkan Huragan - ŁKS powinien paść remis. Niestety w najważniejszej statystyce o jedno trafienie lepsi okazali się goście i z uśmiechem na ustach mogli wracać do dalekiej Łomży. Teraz przed nami kolejne ciężkie spotkanie u siebie z MKS-em Ełk w następną sobotę. Środowy mecz z Olimpią Olsztynek został zweryfikowany jako walkower na naszą korzyść.

Wzmożone siły policyjne, które pojawiły się na morąskim obiekcie okazały się zbędne, ponieważ kibice z Łomży nie przyjechali dopingować swoich zawodników. Pomimo wcześniejszych opadów deszczu o godz. 14:00 niebo nad morąskim stadionie się rozjaśniło i punktualnie o tej godzinie arbiter główny, pan Grzegorz Kujawa, rozpoczął spotkanie. Na pierwsze trafienie długo nie trzeba było czekać. Już w siódmej minucie ŁKS krótko rozegrał rzut rożny po którym piłkę do siatki wpakował Przemysław Olesiński. Nasi zawodnicy odpowiedzieli błyskawicznie. W 13 minucie Daniel Chiliński egzekwował rzut rożny, po którym Paweł Galik zgrał piłkę w kierunku Arkadiusza Kopruckiego, a ten umieścił ją w siatce. Jest to pierwsze trafienie Kopruckiego w barwach Kaczkan Huraganu. Minutę później Daniel Chiliński z ostrego kąta chciał zaskoczyć bramkarza przyjezdnych uderzeniem z rzutu wolnego, ale na posterunku stał Oliwer Wienczatek. Do 30 minuty gra toczyła się akcja za akcję. Ostatnie 15 minut pierwszej połowy nażało do morążan. Niestety nie zostało ukoronowane bramką. Strzał Galika okazał się niecelny, główka Podhorodeckiego nieznacznie minęła bramkę, a Daniel Mlonek i Mateusz Szmydt zostali łapani na spalonym. Łomżanie kilkukrotnie w tej połowie ciekawie rozgrywali stałe fragmenty gry. Widać, że podczas treningów przykładają dużo uwagi do tego elementu. Po 45 minutach sędzia zakończył pierwszą odsłonę meczu.

W przerwie obaj trenerzy nie przeprowadzili żadnych zmian. Początek drugiej połowy był wyrównany, z delikatnym wskazaniem na zawodników Kaczkan Huraganu. Pomimo to w 58 minucie powinniśmy przegrywać 1:2. Łomżanie świetnie rozegrali rzut wolny, po którym piłka trafiła do zupełnie niepilnowanego na piątym metrze Reinaldo Melao. Brazylijczyk uderzył jednak zbyt wysoko i nie trafił w bramkę. Trzy minuty później goście mieli już zdecydowanie więcej powodów do radości. Michał Sadowski wszedł z piłką w nasze pole karne i oddał strzał, który wypiąstkował Imianowski. W dużym zamieszaniu futbolówka znalazła się pod nogami Karola Stysia, a ten z najbliższej odległości wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Za tego gola winą należy obarczyć bierną postawę naszej defensywy. Od momentu utraty bramki do gry Kaczkan Huraganu wkradało się coraz więcej nerwów, zaś łomżanie zaczęli grać na czas. Pomimo częstszego utrzymywania się przy piłce pierwszy strzał po utracie bramki oddał dopiero w 77 minucie Mateusz Czorniej, jednak uderzenie głową naszego zawodnika w żaden sposób nie mogło zagrozić bramce rywala. Przez resztę spotkania morążanom brakowało pomysłu na to jak rozmontować dobrze poukładaną obronę ŁKS-u. Pięć minut przed końcem zawodów Paweł Galik minął dwóch rywali i zagrał do Dawida Chabki, który przedłużył podanie w kierunku Radosława Stefanowicza – „Stefan” uderzył ale i to uderzenie pewnie złapał Wientaczek. Chwilę później Michał Sadowski mógł ustalić wynik meczu, ale świetna interwencja Imianowskiego przedłużyła nasze nadzieje na remis. Arbiter spotkania doliczył 4 minuty, w których jedyną okazją do zdobycia wyrównującej bramki był rzut wolny z…60 metrów. Zawodnicy ŁKS-u wybili piłkę z dala od własnego pola karnego, a po chwili sędzia zakończył spotkanie.

Kaczkan Huragan Morąg 1:2 ŁKS Łomża

0:1 Olesiński (7) 1:1 Koprucki (13) 1:2 Styś (61)

Kaczkan Huragan: Imianowski - Szawara, Koprucki, Lipka (k), Podhorodecki, Biedrzycki, Przybylski (73 Czorniej), Mlonek (70 Chabko), Szmydt (78 Stefanowicz), Galik, Chiliński (62 Lenart)

ŁKS Łomża: Wienczatek – Zaniewski, Gałązka, Kamienowski, Reinaldo, Przysowa, Olesiński (90 Wasiulewski), Rydzewski, Świderski (87 Brzozowski), Sadowski (82 Lemański), Styś (90 Kubala)

Żółte kartki: Mlonek, Podhorodecki, Lipka – Gałązka, Rydzewski, Przysowa, Lemański.

Wywiady pomeczowe

ZAPIS RELACJI LIVE

1' - Sędzia rozpoczyna spotkanie.

7'- GOL. Przemysław Olesiński (ŁKS 1926 Łomża), Gol dla gości po krótko rozegranym rzucie rożnym.

8' - Żółtą kartką ukarany Damian Gałązka (ŁKS 1926 Łomża)

9' - Daniel Mlonek z powodu urazu na chwile opuścił boisko

12' - Rog dla nas

13' - GOOOL! Arkadiusz Koprucki !! Po rogu Galon zgrał piłkę do Kopruckiego i Arek nogą zdobywa pierwszego gola w barwach Kaczkan Huraganu

14' - Chiliński sprytnie z wolnego próbował zaskoczyć bramkarza, ale ten wybija piłkę.

17' - Akcję ŁKS-u przerywa Biedrzycki

19' - Po rogu dla gości od bramki zaczyna Imianowski.

20' - Póki co goście prezentują solidny futbol, mecz jest wyrównany.

23' - Róg dla gości

26' - Akcja naszego zespołu, ale we własnym polu karnym faulowany Melao i Łomża zaczyna od rzutu wolnego.

28' - Akcję Łomży przerywa Kuba Lipka, aut na wysokości pola karnego.

31' - Kontra naszego zespołu, która kończy się na 40 metrze.

33' - Strzał Galika z 20 m mija bramkę o kilka metrów.

35' - Świetna wymiana podań w naszym zespole, do pozycji strzeleckiej doszedł Mlonek ale uderzył za wysoko

36' - Żółtą kartką ukarany Daniel Mlonek. Zawodnik Łomży nie podnosi się z murawy, przerwa w grze.

40' - Na spalonym Szmydt

42' - Strzał zawodnika ŁKS-u pewnie broni Imianowski

43' - Wolny dla nas, Chiliński dośrodkował na głowę Podhorodeckiego i po jego strzale piłka nieznacznie minęła bramkę.

44' - Daniel Mlonek na spalonym

PRZERWA

Oglądamy bardzo wyrównane spotkanie. Przed meczem padało i piłka często dostaje poślizgu. W sektorze gości brak kibiców ŁKS-u.

46' - Daniel Mlonek nie podnosi się z murawy, rzut wolny dla nas.

48' - Ładną akcję Kaczkan Huraganu przerywa Melao.

50' - Kontuzjowany zawodnik gości, przerwa w grze.

52' - Goście ruszali z kontrą, ostatecznie od bramki zaczyna Imianowski.

55' - Żółta kartka: Albert Rydzewski (ŁKS 1926 Łomża)

56' - Powoli zarysowuje się optyczna przewaga naszego zespołu. Częściej atakujemy, ale brakuje strzałów.

58' - Wolny dla gości z 20 m. Świetne rozegranie tego stałego fragmentu gry sprawiło, że Melao znalazł się niekryty 5 m przed bramka, lecz uderzył nad poprzeczką. Powinno być 1-2.

61'- GOL! Karol Styś (ŁKS 1926 Łomża), Skrzydłowy Łomży wszedł z piłką w pole karne i przez bierne zachowanie naszej obrony po zamieszaniu w polu karnym tracimy gola

62' - Trener Czesław Żukowski przeprowadza pierwszą zmianę. Radosław Lenart wchodzi za Daniela Chilińskiego.

67' - Dużo nerwów po obu stronach, na boisku leży zawodnik gości.

70' - Róg dla Łomży, goście nie spieszą się z rozegraniem.

70' - Czesław Żukowski przeprowadza drugą zmianę. Dawid Chabko wchodzi za Daniela Mlonka.

72' - Ładna akcja gości zakończona niecelnym strzałem.

73' – Na boisku melduje się Mateusz Czorniej, który wchodzi za Pawła Przybylskiego.

75' - Kwadrans do końca. Kaczkan Huragan próbuje atakowac, ale dobrze dysponowana obrona gości nie dopuszcza do oddania strzału.

77’ - Czorniej uderzał głową, ale zbyt lekko.

78' - Radosław Stefanowicz po raz pierwszy w tym roku pojawia się na morąskim stadionie w oficjalnym spotkaniu jako zawodnik. Stefan zmienia na placu gry Mateusza Szmydta.

81’ - Strzał Olesińskiego pewnie broni Imianowski

82' - Daniel Lemański zmienia Michała Sadowskiego (ŁKS 1926 Łomża)

83’ - Nasi zawodnicy bez pomysłu na grę próbują długimi podaniami tworzyć akcje.

85' - Galon minął dwóch rywali zagrał do Chabka, a ten do Stefana który oddał strzał. Niestety pewnie broni Wientaczek.

85’ - Przemyslaw Przysowa (ŁKS 1926 Łomża) ukarany żółtą kartką.

86' - Na boisku robi się gorąco, dużo wymian uprzejmości z obu stron.

86' - Żółta kartka dla Pawła Podhorodeckiego.

87' - Tomasz Brzozowski zmienia Marcina Świderskiego(ŁKS 1926 Łomża)

89' - Świetna interwencja Imianowskiego po strzale napastnika gości.

90' - Jakub Lipka otrzymuje żółtą kartkę.

90' - Tomasz Kubala zmienia Karola Stysia, a Paweł Wasiulewski Przemysława Olesińskiego (ŁKS 1926 Łomża)

90+3' - Wolny dla nas z 60 m, możliwe ze to ostatnia akcja.

90+3' - Daniel Lemański (ŁKS 1926 Łomża) otrzymuje żółtą kartkę.

90+4' - KONIEC MECZU